Prvenstvo Vojvodine 2012/13

Kvalifikaciona takmičenja za odlazak na Evropsko prvenstvo u elektronskom pikadu

U toku maja, juna i jula meseca 2013 godine održane kvalifikacije za izbor naših predstavnika na Evropskom prvenstvu 2013 koji organizuje Evropska pikado federacija (EDF).
Iako su kvalifikacije u početku koncipirane da se razigravaju u više regija i organizacionih jedinica, kvalifikacije su krenule u dve regije a nakon toga se spojile u polufinalne i finalne turnire.Kroz takmičarski ciklus prošlo ukupno 55 igrača u muškoj i žensoj konkurenciji što je za prvu sezonu više nego zadovoljavajući broj igrača.

Rezultati kvalifikacionih turnira za EDF

U skladu sa Ugovorima sa organizatorima kvalifikacionih turnira, svi rezultati iz Okružnih jedinica će biti objavljivani nakon ispunjenja obaveza zacrtanih odredbama Ugovora.

Pre kvalifikacionog turnira igraci su dužni da se REGISTRUJU kod Organizatora odredjene okruzne jedinice kojima pripadaju kako bi se upisali u jedinstvenu Knjigu članova.

Sve dodatne informacije dobijaju se preko klubova članica VPF ili Organizatora turnira.

Direkcija akcije “Idemo na EDF”

……

Južno-Bački okrug – I masters, 19.05.2013 g. Balkon Bar u 15h

Pravo nastupa imaju isključivo igrači iz klubova-članova VPF koji su do 16.05.2013 izvršili REGISTRACIJU.
U odeljku “Dokumentacija” je postavljen formular koji je potrebno popuniti i predati Direkciji VPF.
Uz formular je potrebno dostaviti kopiju klupske pristupnice kao dokaz pripadnosti Klubu i dve slike formata za staru ličnu kartu (3×3.5).

I masters u Novom Sadu za Žene definitivno obeležile pripadnice novog člana VPF!!
Čestitke najboljima na I mastersu!

TABELE REZULTATA
Južno-Bački okrug N.Sad N.Sad N.Sad N.Sad
Tabela za muškarce 19.maj 1.jun 23.jun 30.jun
1 2 3 4 Ukupno Koef. Total
1. mesto Aco Babić 14 14 16 16 60 1 60
2. mesto Aleksandar Borić 16 16 12 14 58 1 58
3. mesto Vladan Jovanović 8 6 14 8 36 1 36
4. mesto Ervin Feldejak 6 8 10 10 34 1 34
5.mesto Nenad Jovanović 8 5 7 8 28 1 28
6. mesto Aleksandar Španović 4 8 8 7 27 1 27
7. mesto Marko Vurdelja 7 7 6 6 26 1 26
8. mesto Stefan Novčić 7 6 6 6 25 1 25
9. mesto Saša Mrkojević 4 5 6 6 21 1 21
10. mesto Milan Stanković 12 12 24 0.5 12
11. mesto Dejan Kukić 4 7 5 16 0.75 12
12. mesto Marko Popović 5 6 5 16 0.75 12
13. mesto Aleksandar Belić 5 5 5 15 0.75 11.25
14. mesto Petar Nenadov 10 8 18 0.5 9
15. mesto Siniša Mijatović 4 12 16 0.5 8
16. mesto Zoran Babović 10 6 16 0.5 8
17. mesto Mladen Govorčin 6 7 13 0.5 6.5
18. mesto Srđan Đaković 4 7 11 0.5 5.5
19. mesto Aleksandar Petrović 6 5 11 0.5 5.5
19. mesto Goran Ćirić 5 6 11 0.5 5.5
19. mesto Milan Krstić 5 6 11 0.5 5.5
22. mesto Vladimir Petković 6 6 0.25 1.5

N.Sad N.Sad BPS BPS BPS N.Sad
19.maj 2.jun 9.jun 9.jun 14.jun 30.jun
501D0 Cricket 501D0 Cricket 501 DO Cricket
Tabela za ŽENE 1 2 3 4 5 6 Ukupno Koef. Total
1 Nataša Prohaska Vanović 7 10 16 16 16 16 81 1 81
2 Silvija Žarić 12 16 8 10 14 10 70 1 70
3 Jelena Popov 10 6 14 14 12 12 68 1 68
4 Snežana Pustai 7 7 8 12 10 14 58 1 58
5 Kristina Gutić 8 12 12 7 7 8 54 1 54
6 Sandra Štajner 6 6 6 6 7 8 39 1 39
7 Danijela Bata Bogdanov 16 8 7 7 8 46 0.833333333 38.33333333
8 Biljana Naumov 8 14 10 8 6 46 0.833333333 38.33333333
9 Tatjana Jakšić 14 7 7 8 6 42 0.833333333 35
10 Kristina Stajić 6 6 6 6 8 32 0.833333333 26.66666667
11 Sanja Anđelković 8 8 0.166666667 1.333333333
12 Dijana Nešić 6 6 0.166666667 1

Srednje-Bački okrug (Potiski)
Tabela za muškarce I II III IV
1 2 3 4 Ukupno Koef. Total
1 Stevan Đokić 16 14 12 14 56 1 56
2 Robert Pustai 14 12 5 16 47 1 47
3 Slobodan Trivić 4 16 14 7 41 1 41
4 Jovica Repac 7 7 16 8 38 1 38
5 Stefan Sekulić 8 10 7 5 30 1 30
6 Ištvan Pejdl 5 4 8 12 29 1 29
7 Obrad Žarić 8 4 7 10 29 1 29
8 Vladimir Rnić 10 4 6 8 28 1 28
9 Šandor Finta 12 4 4 6 26 1 26
10 Stevan Martinović 6 5 8 7 26 1 26
11 Vuk Piljić 5 6 5 6 22 1 22
12 Marko Srđanov 4 5 4 5 18 1 18
13 Danijel Kovač 7 5 6 18 0.75 13.5
14 Đorđe Krivokapić 6 4 6 16 0.75 12
15 Mitar Repac 5 6 5 16 0.75 12
16 Nebojša Bogićević 5 8 13 0.5 6.5
17 Norbert Renčar 6 6 12 0.5 6
17 Zoran Popsavin 6 6 12 0.5 6
19 Vladimir Beljin 6 4 10 0.5 5
20 Adam Belak 10 10 0.25 2.5
21 Jožef Bata 8 8 0.25 2
22 Darko Stijepić 7 7 0.25 1.75
23 Mihalj Belak 6 6 0.25 1.5
23 Đorđe Nović 6 6 0.25 1.5
25 Đura Karan 5 5 0.25 1.25
25 Đorđe Ergelašev 5 5 0.25 1.25
25 Stojan Suvajdžić 5 5 0.25 1.25
28 Branko Babić 4 4 0.25 1
28 Boris Dimitrijev 4 4 0.25 1

Nakon odigravanja planiranog broja kvalifikacionih turnira UO VPF je u dogovoru sa učesnicama kvalifikacija za Žene doneo odluku da dve prvoplasirane takmičarke Nataša Prohaska Vanović i Silvija Žarić stiču pravo direktnog plasmana u sastav reprezentacije dok će takmičarke koje imaju ispunjen uslov 2/3 odigranih turnira nastaviti takmičenje kroz TOP turnire (po dva turnira u obe discipline po sistemu RR) koji će se održati 21 i 28.jula u N.Sadu posle kog će se dobiti još dva imena za popunu reprezentacije za EDF.

Takmičarke koje su prema odredbama Propozicija stekle pravo nastavka takmičenja  su:

Jelena Popov
Snežana Pustai
Kristina Gutić
Sandra Štajner
Danijela Bata Bogdanov
Biljana Naumov
Tatjana Jakšić
Kristina Stajić

Kotizacije za TOP turnire će iznositi 500 RSD po igraču uz napomenu da će u svrhu solidarnosti u doprinosu fondu u kotizacijama učestvovati i već plasirane takmičarke.

 

Pozivaju se igrači Srednje-Bačkog okruga i to igrači koji su prema Propozicijama (tačka 5.1.) ispunili uslov za dalje kvalifikacije i “združivanje” sa igračima Organizacione jedinice Južno-Bačkog okruga u polufinalnom ciklusu:

Slobodan Trivić
Jovica Repac
Stefan Sekulić
Ištvan Pejdl
Obrad Žarić
Vladimir Rnić
Šandor Finta
Stevan Martinović
Vuk Piljić
Marko Srđanov
Danijel Kovač
Đorđe Krivokapić
Mitar Repac

Igrači iz Južno-Bačkog okruga (Aleksandar Borić i Aco Babić su direktni u sastavu reprezentacije) koji su stekli uslov su:

Vladan Jovanović
Ervin Feldejak
Nenad Jovanović
Aleksandar Španović
Marko Vurdelja
Stefan Novčić
Saša Mrkojević
Dejan Kukić
Marko Popović
Aleksandar Belić

I polufinalni masters će se održati u nedelju 14.07.2013 godine u Novom Sadu,

Danila Kiša br.13 (Balkon Bar) sa početkom u 17h.

 

I polufinalni masters – Izborni turnir za popunu reprezentacije 14.07.2013 Novi Sad
A 1 2 3 4 5 Rezultat
Sekulić * 0 0 2 2 2 (4:4)
Feldejak 2 * 2 2 2 4 (8:1) A1
Rnić 2 0 * 2 0 2 (4:4)* A2
Belić 0 1 0 * 2 1 (3:6)
Srđanov 0 0 2 0 * 1 (2:6)
B 1 2 3 4 5 Rezultat
Jovanović * 2 1 2 2 3 (7:4)
Pejdl 1 * 2 2 2 3 (7:3)* B1
Mrkojević 2 1 * 2 2 3 (7:3) B2
Piljić 1 0 0 * 1 0 (2:8)
Krivokapić 0 0 0 2 * 1 (2:7)
* bolji međusobni skor
Polufinale best of 5 FINALE best of 9
A1 Feldejak Ervin 2
B2 Mrkojević Saša 3 Mrkojević Saša 3
A2 Rnić Vladimir 3 Rnić Vladimir 5
B1 Pejdl Ištvan 2
Peti član reprezentacije je Vladimir Rnić iz Srbobrana!

Igrači koji nisu učestvovali danas a kvalifikovali su se kroz kvalifikacioni ciklus imaju pravo učešća na sledećem TOP turniru na kom ćemo dobiti još jedno ime u sastavu reprezentacije za EDF a nosici turnira će biti određeni na osnovu plasmana sa današnjeg turnira.

Sledeći izborni turnir će biti održan 21.07.2013 u N.Sadu (Balkon bar) sa početkom od 20h!

…..

Rezultati nakon  mastersa održanih 21.07.2103 godine

Žene:

501 DO – Biljana Naumov

Cricket – Biljana Naumov

A – TOP Biljana Naumov

Masters za Žene  održan u nedelju 04.07.2013 godine u Balkon Baru i to:

501 DO – Tatjana Jakšić

Cricket – Snežana Pustai

Razigravanje:

Snežana Pustai – Tatjana Jakšić 4:1

TOP FINALE:

Snežana Pustai – Biljana Naumov 5:0

Treći član ženske reprezentacije je Snežana Pustai iz PK VILAGE iz B.P.Sela

U dogovoru sa svim prisutnim igračima-kandidatima za sastav reprezentacije napravljen je plan razigravanja dva turnira (A-TOP i B-TOP) koji će doneti još jedno ime najuspešnijeg igrača za popunu mesta br.6

A – TOP Muškarci 21.07.2013, Novi Sad:

11 igrača je raspoređeno u dve grupe a nakon razigravanja po dva najuspešnija su se našla u polufinalu.

Polufinale:

A1 Španović – B2 Žarić 0:3

B1 Jovanović – Feldejak 1:3

Finale (meč za poziciju)

Feldejak – Žarić 3:1

B – TOP za muškarce, četvrtak 25.07.2013 g. Novi Sad:

Rezultati polufinala B-TOP turnira:

Repac – Kukić 2:3

Sekulić – Trivić 1:3

Finale (Meč za poziciju):

Kukić – Trivić 3:0

Nakon razigravanja i dobijanja imena pozicija B1 i B2 oržao se Finalni TOP za popunu mesta br.6 u reprezentaciji.

A1 FELDEJAK – B2 TRIVIĆ 5:0

A2 ŽARIĆ           – B1 KUKIĆ 5:1

FINALE:

FELDEJAK – ŽARIĆ 2:5

Mesto br.6 za popunu reprezentacije je Obrad Žarić iz PK VILAGE!

Ovim turnirom se zvanično zatvaraju kvalifikacije  za muškarce a u nedelju 28.07.2013 turnirom za žene se završava kvalifikacioni ciklus za EDF.

Igrači koji će Srbiju predstavljati na EDF 2013 godine u Sloveniji su:

–       Aleksandar Borić, PK “SNG VUKOVI”- Novi Sad

–       Aco Babić , PK “ BLACK CODE” – Novi Sad

–       Stevan Đokić, PK “MEDISON-KAĆ” – Kać

–       Robert Pustai, PK “VILAGE” – Bačko Petrovo Selo

–       Vladimir Rnić, PK “STRELAC” – Srbobran

–       Obrad Žarić, PK “VILAGE” – Bačko Petrovo Selo

–       Nataša Prohaska Vanović, PK “SNG VUKOVI”- Novi Sad

–       Snežana Pustai, PK “VILAGE” – Bačko Petrovo Selo i

–       Silvija Žarić, PK “VILAGE” – Bačko Petrovo Selo

Izveštaj sa Evropskog prvenstva u Sloveniji 2013

Ostavite odgovor