Prvenstvo Srbije u pikadu 2015/16

pfs logo baner dugme

Odigravanjem VII mastersa u Čačku završeno je pojedinačno prvenstvo A grupe PFS za ovu takmičarsku  sezonu. Ostalo je samo da se u poslednjem takmičarskom danu odigraju baražni mečevi pojedinačnog prvenstva koji će odrediti popunu A grupe za sledeću sezonu i doneti neka nova imena koja će u sledećoj sezoni konkurisati za najveće odličje prvaka Srbije i ravnopravno učestvovati u „borbi“ za dres reprezentacije Srbije. Istovremeno će se u delu ekipnog prvenstva B grupe odigrati preostala kola koja će doneti dva nova kluba u A grupi.

Naši takmičari su u nikad težoj tamičarskoj sezoni ostvarili  zadovoljavajuće dobre rezultate:

  • Babić je ponovo zabeležio uspeh i zabeležio plasman 3. mesta čime je zaslužio učešće sa reprezentacijom na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u septembru u Amsterdamu (Holandija);
  • Mijatović je malo slabijim rezultatima ipak ostao u najjačoj konkurenciji izbegavši direktno ispadanje ili baraž zauzevši deobu plasmana 24. mesta;
  • Šakota je u grupi B ostvario do sada najbolji lični plasman 15. mesta i za malo učešće u baražu za popunu mesta u A grupi;
  • Terek je tek u završnici prvenstva „proradio“ i ostvario do sada takođe najbolji lični plasman u B grupi ostvarivši plasman 35. mesta uz podsećanje da je u ovogodišnjem takmičenju u  B grupi učešće uzeo 121 takmičar.

Čestitke našim takmičarima na rezultatima i moralnim gromadama na odnosu prema klubu i pikado sportu, sezona je odigrana bez ijedne primedbe na ponašanje i ispunjavanje svih obaveza ka savezu, protivniku, domaćinima..

Veliki „poraz“ ekipnog dela…

Što se tiče ekipnog dela, u već pomenutim uslovima naš tim nije uspeo da zadrži status prvoligaša i po prvi put od osnivanja federacije i organizovanih takmičenja na „radost“ mnogih naših kolega od sledeće sezone će najverovatnije zaigrati u drugoj ligi.
Kažemo, najverovatnije jer ćemo nakon svega prvo sagledati sve činjenice i dobro razmisliti o učešću naredne sezone.. Iako smatramo da smo možda malo slabije odigrali sezonu i nismo napravili neke značajnije pobede i sami snosimo veliki deo krivice za to, mišljenja smo da se ipak ne možemo izboriti sa tolikim brojem negativnih uticaja po naš klub a tiče se prvenstveno nepravednog odnosa uprave PFS prvo prihvatanjem registracije a zatim i dozvole našim takmičarima da nastupe a onda brisanjem registracije i osvojenih bodova takmičaru i ekipi, posle čega smo u nedostatku igrača nastupali i sa tri takmičara ne želeći nikom da prepuštamo bodove bez borbe..

Sama diskvalifikacija i nije takav problem koliko je sam odnos „odgovornih“ u ovom slučaju jednostran bez ikakve pokazane želje da prilikom osude i kažnjavanja kontaktiraju i Klub na šta ih pravilnici i neka moralna strana obavezuju a zatim i odbijanja žalbe i zaključivanja ovog slučaja a u međuvremenu totalno nepotrebnog izvrgivanja ruglu celog ovog slučaja uz podsećanje da je ovo prvi ikad kažnjeni takmičar u PFS za nešto što na terenu u regionalnom smislu ne postoji niti je primenjivo a tiče se slučajeva nastupa takmičara u prvenstvima drugih nacionalnih federacija..
I da ne bi ostalo neprimećeno, a što verovatno široj pikado javnosti nije poznato – kažnjena je najkvalifikovanija osoba u pikadu u Srbiji! Stavljamo tačku na ovaj deo.

Prva dva slučaja se nekako i mogu istolerisati bez obzira na blago rečeno jedan krajnje ne-kolegijalan stav naših „kolega“ iz ovog sporta i stav federacije čiji smo upravo mi osnivači i podrška što organizaciono, što moralno, što pristojno i odgovorno a da se istovremeno u poslednjem kolu ekipnog prvenstva uverimo i da se ekipni mečevi „nameštaju“ ne bi li se nekako dodatno poremetili i izbacili iz prve grupe, čineći uslugu opet nekim drugim ekipama, što je krajnje nepristojno, neregularno i nezamislivo u perspektivi organizacionog bavljenja ovim sportom.

Kao klub i kao takmičari, ne želimo da ovaj izveštaj neko posmatra kao očajni pokušaj da promenimo plasman ali bi svakako voleli da kažemo da smo upoznati sa „radnjama na terenu“ i da Vas očajno molimo da ukoliko jednog dana želite postati sportisti i takmičari na vrhunskom nivou, pokušajte da nikad više se ne dozvolite sebi da namestite bilo kakav meč bilo kome i bilo kada..

PK Black Code je uprkos svim problemima uspeo da ispoštuje sve domaćine ovogodišnjeg prvenstva, pozdravi ih i podrži uzimajući učešće na takmičenjima da bi na kraju doživeo i proživeo tuđu sramotu nameštanja mečeva i nekorektnog odnosa ka sportu uopšte posebno u godinama fer-pleja na šta nas sportske institucije opominju.

Sa malom gorčinom u srcu ali vrlo uzdignute glave, naš Klub može da kaže da smo moralno na najvećem mogućem nivou od osnivanja Kluba, PFS i VPF, od pokretanja regionalnih i gradskih, pokrajiskih liga od početka do danas ostali verni sebi i sportu koji volimo a da nikad sebi nismo dozvolili moralno posrnuće u smislu bilo kakvih nameštanja zarad malih ciljeva.. Naši ciljevi i planovi su mnogo veći od mozgova i mutnih planova nekih malih ljudi te će nas i ovakvi slučajevi samo dodatno motivisati da nastavimo u duhu sporta i ostvarivanja što boljih rezultata kako u takmičarskom tako i u organizacionom radu. S njima u društvu ili ne, videćemo..

Naš klub i naši takmičari imaju sasvim dovoljno odličja, pehara i priznanja da bi se spuštao na nivo onih koji zakulisnim radnjama pokušavaju do njih stići ali ih svakako upozoravamo da ovakve radnje neće proći nezapaženo i na svaku ćemo kao odgovorno društvo dati primedbu i najoštriju osudu. Neki koji sebe nazivaju sportistima će nastaviti da skrivaju pogled u oči i da se kriju po sali a neki će kao ljudi prići i izvinuti se u svoje ime jer su jednostavno ljudi a neki kao mi će nastaviti da se bave pikado sportom i da ga popularizuju kao i do sad istim žarom i u porazu i u pobedi.

Da ne bi bilo sve tako sivo i zamagljeno, najsvetlija tačka osim Olivera Ferenca koji je potvrdio svoju dominaciju osvajanjem svih mastersa i opravdao još jednom ime sedmostrukog šampiona države, potrudili su se domaćini Pikado Klub Familija 032 koji su kao organizatori, kao najbrojnija ekipa, kao ljudi i prijatelji, kao sportisti i organizatori  postavili nove standarde organizovanja nacionalnog takmičenja i prvenstva i zbog kojih ćemo i mi nakon svega što se desilo staviti tačku na ovu sezonu ne želeći ni na trenutak da isprljamo ovako čiste želje i ambicije naših domaćina te uz veliko HVALA završavamo ovaj izveštaj i srećno u narednim takmičenjima.

Pikado Klub Black Code

Sportski pikado pozdrav

 

Овај унос је објављен под Vesti. Забележите сталну везу.

Оставите одговор